Kesktolmuimeja
Kogu tarkus kesktolmuimejatest
Loe kuidas nad töötavad, mis on erinevused, kuidas seadmeid valida ja palju muud

KESKTOLMUIMEJA. MIS SEE ON?

Kesktolmuimeja (keskustolmuimeja, tsentraaltolmuimeja) süsteem koosneb

  • panipaigas, garaažis või keldris olevast keskseadmest;
  • majja paigaldatud torustikust ja tõmbepesadest;
  • 8–12 m pikkusest tõmbevoolikust;
  • eri koristustööde tarbeks mõeldud otsikute komplektist.

Torustik paigaldatakse põrandatesse, vahelagedesse või seintesse. Kui maja arhitektuurne lahendus võimaldab, siis ühest hea asukohaga tõmbepesast piisab kuni 100 m² koristamiseks.

Üldjuhul on keskseadmele endale üks tõmbepesa monteeritud juba tehases. Kui keskseade on paigaldatud garaaži, siis on seadme tõmbepesa võimalik kasutada nii garaaži kui ka auto koristamiseks. Seadmele paigaldatud tõmbepesa on alati kõige parema imemisvõimsusega.

Suurema mugavuse tagamiseks on võimalik kesktolmuimejaga ühendada prügiluuk. See abivahend laseb koristada ilma voolikuta. Piisab varbaga lülitamisest – ning kesktolmuimeja käivitub ja imeb ära harjaga luugi juurde pühitud purud. Prügiluuki kasutatakse enim köögimööbli soklis ja ka esikus, kui sinna koguneb palju liiva.

Tihti on otstarbekas kasutada tuha, ehitusprahi ja niiske tolmu või vee imemiseks eel-eristit. See ühendatakse imemisvooliku ette nii, et praht jääb eel-eristisse ja mööda torustikku liigub ainult õhk.

Kesktolmuimeja kõige suurem eelis on see, et tolmust õhku tuppa tagasi ei puhuta. Must õhk, mikrotolm ja bakterid juhitakse väljapuhkeotsiku kaudu majast õue. Väljapuhkeotsiku ja keskseadme vahel on mürasummuti, mis tagab, et väljas ei oleks tolmuimeja mootorist tekkivat liigset müra kuulda.

Mugav ja vaikne lahendus

Kesktolmuimejaga on väga mugav koristada, sest puudub vajadus tassida tolmuimejat. Piisab ainult vooliku ühendamisest tõmbepesasse. Kui keskseadmele on valitud hea asukoht, siis ei ole toas koristamise ajal kuulda mingit müra.

Vali endale sobiv lahendus ja tee hinnapäring

1.Teema
2.Hoone
3.Tüüp

Vali endale sobiv lahendus ja tee hinnapäring