ABC Kliima | Kogu tarkus õhksoojuspumpadest
Õhksoojuspump
Kogu tarkus õhksoojuspumpadest
Loe kuidas nad töötavad, mis on nende erinevused, kuidas seadmeid valida ja palju muud

ÕHKSOOJUSPUMP ON KASUMLIK

Tasuta soojusenergia õksoojuspumbaga

Soojuspumba teeb tulusaks see, et seadme kasutamisel tuleb maksta vaid kompressori, ventilaatorite ja seadme lisavarustuse tarbitava elektrienergia eest. Soojusenergia ise, mis teiste kütteliikide puhul on kõige kallim komponent, saadakse tasuta.

Tasuv investeering

Investeering õhksoojuspumpa peab olema nii tulus, et see tasub ennast võrreldes õli- või elekterküttega ära järelmaksuga soetamise korral kahe aastaga. Kui ostate soojuspumba järelmaksuga, siis vähendab soojuspump aastast kulu küttele sama palju, kui järelmaks tõstab. Kahe aasta pärast, kui järelmaks on tasutud, olete soojuspumba omanik ja seda tegelikult 0 euro eest. Kasu aga hakkate saama sellest hetkest, kui soojuspump on Teie oma ja järelmaksu enam tasuma ei pea.

Kui Teie õhksoojuspump kõike seda võimaldab, siis olete valinud õige seadme.

Miks peaksite valima õhksoojuspumba

Praegu ei ole ühtegi teist küttesüsteemi, mis oleks hinna ja mugavuse klassilt ning hilisema kasutuskulu poolest soodsam kui õhksoojuspump.

Õhksoojuspump on vähenõudlik kütteseade, mis annab suurima säästu eelkõige siis, kui kombineerite teda olemasoleva elekter- või õliküttega. Seade annab sooja isegi kõva pakasega. Käreda külma korral on soojuspumba elektrikulu küll suurem, kuid ühtlasi kasvavad ka pumbatava soojuse hulk ja kasu.

Seade ei vaja regulaarset hooldust ega hoolduslepingut. Piisab usaldusväärsest paigaldajast, kellele helistades saate rikke korral kiiresti abi.

Vältige on/off-kompressoriga konditsioneeri

On/off-kompressoriga konditsioneer säästlikuks kütmiseks ei sobi. Selline seade puhub küll sooja, kuid tema puhutava soojuse hind ei ole eriti palju soodsam elektriradiaatori soojuse hinnast. Samuti minetab ta esimeste külmade saabudes oma töökindluse ja teeb tohutul arvul sisse-väljalülitusi.

Kui vaadata praegust hinnataset, siis ei ole mingit põhjust enam sellist seadet endale soetada. Vähemalt eramusse mitte. Kõige odavama klassi õhksoojuspumbad on konditsioneeridega peaaegu ühes hinnaklassis.

on-off-konditsioneer töötab ainult täisvõimsusel ja, kui soovitud õhutemperatuur on saavutatud, lülitab seade end automaatselt välja. Niisuguste „õhksoojuspumpade” puuduseks on see, et igaks käivituseks kulub palju energiat. Ühtlasi koormab ja lõhub iga käivitus kompressorit, eriti külma ilmaga, mil seade peab töötama ligikaudu minuti vältel ebapiisava õlitusega.

Nii saavad kompressori liikuvad osad kahjustusi. Nende kahjustuste tagajärjel võib kompressor suvel palava ilmaga, kui töötemperatuurid on kõrgemad, juba teisel aastal kokku joosta. Peamiselt seepärast tuleb niisugust tüüpi seadmete kasutamine lõpetada, kui välistemperatuur langeb alla –5 °C. on-off-konditsioneeridel puudub tihtipeale ka efektiivne sulatussüsteem ja külma ilmaga ei ole seade seetõttu enam töökindel. Need pumbad on küll natuke madalama hinnaga, kuid täisvõimsusel pidevalt sisse ja välja lülitudes tarbivad nad energiat liiga palju ning ei taga enamasti oodatud energiasäästu.

Õhksoojuspumba töökindluse ja kasumlikkuse tagab seadme võimsuse õige valik. Ideaalse võimsusega on-off-seadme leidmine on aga võimatu.

Kui valite on-off-seadme, mis kütab hoone ära ka talvel, on soojemate ilmadega selle kompressor nii võimas, et põletab pidevate käivitustega mähised paari-kolme aastaga läbi.

Kui valite on-off-seadme, mis kevadel ja sügisel töötab korralikult, aga ei suuda jälle talvel tagada piisavat soojusvõimsust, siis tuleb lisakütet kasutada liiga palju. See omakorda teeb niisuguse seadme ostu mõttetuks.

on-off-kompressoriga konditsioneer ei ole hea valik, sest

  • ta töötab kindla võimsusega ja jõuab võimsusregulaatori ehk inverteri puudumise tõttu mugava temperatuurini liiga aeglaselt;
  • saavutatud mugavus muutub kiiresti ebamugavuseks: ruum on kord liiga külm ja siis jälle liiga soe.

 

Inverteriga õhksoojuspumbal on mitu eelist

Inverteriks nimetatakse kompressori võimsusregulaatorit, mis muudab kompressori pöördeid vastavalt vajadusele. Kui õues on külm ja maja vajab rohkem sooja, siis tõstab inverter kompressori võimsust, ning kui õues paistab päike ja on soe, siis töötab seade minimaalsel võimsusel.

Inverteri suur eelis on ka turborežiimi kasutamise võimalus, mis lubab seadet lühiajaliselt kasutada üle 100% võimsusel. Just see omadus laseb saavutada kiiresti mugava temperatuuritaseme.

Inverteriga õhksoojuspump reguleerib kompressoripöördeid vajadust mööda ja lülitub välja nii harva kui võimalik. Inverter tagab seadme töö ka siis, kui hoone soojusvajadus on minimaalne. Kui on-off-seade hakkab väikse soojusvajaduse korral sisse-välja lülituma, siis inverter juhib kompressorit sujuvalt ning on konditsioneeriga võrreldes võimeline kokku hoidma kuni 40% seadme tööks vajalikku elektrienergiat.

Kompressori juhtimine inverteriga ongi kõige tähtsam õhksoojuspumba omadus, sest ilma selle võimsusregulaatorita jääb Teie sääst 40% väiksemaks. Inverter ja kompressor on soojuspumba olulisimad komponendid. Seepärast peavad mõlemad olema kvaliteetsed.

Eelistage inverteriga soojuspumpa, sest see

  • saavutab mugava temperatuuri kiiresti;
  • töötab tänu võimsusregulaatorile ehk inverterile palju ökonoomsemalt;
  • hoiab ruumitemperatuuri kogu aeg mugaval tasemel.

Vali endale sobiv lahendus ja tee hinnapäring

1.Teema
2.Hoone
3.Tüüp

Vali endale sobiv lahendus ja tee hinnapäring